نصب دوربین مدار بسته

5 دقیقه زمان مطالعه

نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته در ابتدا نیاز به دانش در مورد نصب هر کدام از سیستم های دوربین مدار بسته دارد سیستم های مداربسته به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند که توضیحات نصب مربوط به هر کدام نیز بیان خواهد شد.

نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته آنالوگ:

تبادل اطلاعات در این سیستم ها به صورت سیگنال آنالوگ می باشد از این رو بستر کابل این دوربین های مداربسته کابل کواکسیال است برای نصب دوربین مداربسته آنالوگ به کابل RG59، فیش BNC، دستگاه ضبط تصویر (DVR)، آداپتور یا منبع تغذیه و هارد دیسک نیازمندیم.

نصب دوربین مدار بسته HD:

دوربین مداربسته HD نسل جدید دوربین مداربسته هستند که تا حدود زیادی ضعف دوربین مداربسته آنالوگ را پوشش داده اند با نصب دوربین مدار بسته HD کیفیتی مناسب خواهیم داشت بستر کابل در این دوربین ها کابل کواکسیال و لوازم مصرفی برای نصب دوربین مدار بسته HD لوازمی مشترک مانند نصب در دوربین مدار بسته آنالوگ می باشد تجهیزات بکار رفته در نصب دوربین مداربسته HD عبارتند از دوربین مداربسته HD، دستگاه DVR  ، فیش BNC ، کابل کواکسیال ، منبع تغذیه 12 ولت و هارددیسک.

نصب دوربین مداربسته IP:

دوربین های مدار بسته IP یا تحت شبکه دوربین هایی هستند که تبادل اطلاعات در آنها به صورت دیجیتال صورت می گیرد به همین منظور این تبادل اطلاعات می بایست در بستر شبکه و با استفاده از کابل های CAT باشد از این رو برای نصب دوربین مدار بسته IP به تجهیزات زیر نیازمندیم:

  • کابل شبکه ترجیحا CAT6
  • دوربین مداربسته IP
  • دستگاه ضبط تصاویر (NVR)
  • سوکت RJ45
  • سوئیچ شبکه
  • هارد دیسک

البته لازم به ذکر است در نصب دوربین مدار بسته IP این موضوع که دوربین ها از نوع معمولی یا POE (برق همراه با تصویر از بستر کابل شبکه به دوربین انتقال داده می شود) هستند نیز باید توجه داشت که در صورت POE بودن تمامی تجهیزات می بایست POE انتخاب شوند. برای یادگیری نصب دوربین مدار بسته به صورت حرفه ای می توانید در دوره آموزش نصب دوربین مداربسته شرکت نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *