دوربین های مدار بسته آنالوگ چیست؟

5 دقیقه زمان مطالعه

دوربین مدار بسته آنالوگ چیست؟

دوربین های مدار بسته آنالوگ یکی از انواع دوربین های مدار بسته است، این نوع از دوربین در حقیقت نسل اول دوربین مدار بسته هستند که سیگنال های ارسالی از طریق این دوربین ها از نوع آنالوگ می باشد دوربین های مدار بسته آنالوگ به دلیل ساختار ساده خود از قیمت پایینی برخوردار است برای اتصال بین دوربین های مدار بسته آنالوگ و دستگاه DVR از کابل کواکسیال استفاده می شود که حداکثر متراژ کابل کشی در این نوع از دوربین های مداربسته 500 متر می باشد این کابل ها با استفاده از اتصال BNC به دوربین و دستگاه ضبط تصاویر متصل می شود

دوربین مدار بسته آنالوگ

ویژگی های دوربین مدار بسته آنالوگ

تغذیه دوربین های آنالوگ : معمولا از منابع تغذیه 12 ولت و 1 آمپر برای آنها استفاده می شود.

کیفیت دوربین های آنالوگ : کیفیت در دوربین های آنالوگ با تی وی لاین (TVL) مشخص می شود این دوربین ها در کیفیت های 420TVL , 500TVL , 600TVL , 700TVL ساخته و به بازار عرضه می شوند.

انواع دوربین مدار بسته آنالوگ :

 دوربین های مدار بسته آنالوگ انواع گوناگونی دارند که عبارتند از:

دوربین مدار بسته بولت

دوربین مدار بسته آنالوگ بولت یا دیواری:

دوربین هایی که بر روی دیوار نصب می شوند و در دو نوع دید درشب و دید در روز ساخته می شوند. برای شناخت بیشتر این نوع از دوربین مدار بسته توصیه می کنیم مقاله دوربین مدار بسته بالت چیست؟ را مطالعه کنید.

دوربین مدار بسته آنالوگ سقفی

دوربین مدار بسته آنالوگ سقفی :

دوربین مدار بسته سقفی یکی از انواع دوربین مدار بسته آنالوگ است این نوع از دوربین یکی از دوربین هایی است که بر روی سقف نصب شده و زاویه دید باز یا شعاع بازی را فیلم برداری می کنند.

دوربین مدار بسته آنالوگ مینیاتوری

دوربین مدار بسته آنالوگ مینیاتوری :

دوربین هایی که معمولا برای استفاده های جاسوسی کاربرد دارند و قابلیت ضبط صدا را نیز دارا می باشند.

دوربین مدار بسته آنالوگ صنعتی

دوربین مدار بسته آنالوگ صنعتی :

دوربین هایی که قابلیت لنز خور دارند و در مصارف صنعتی کاربرد فراوانی دارند. برای شناخت بیشتر این نوع از دوربین مدار بسته توصیه می کنیم مقاله دوربین مدار بسته صنعتی چیست؟ را مطالعه کنید.

دوربین مدار بسته آنالوگ اسپید دام

دوربین مدار بسته آنالوگ اسپید دام :

دوربین مدار بسته اسپید دام یکی از انواع دوربین مدار بسته آنالوگ است این نوع از دوربین یکی از دوربین هایی است که قابلیت زوم ، فوکوس و چرخش را دارا هستند این نوع از دوربین ها را می توان از را دور کنترل نمود.

مزایای دوربین مدار بسته آنالوگ:

  • ساختار ساده
  • قیمت پایین
  • نصب آسان
  • سازگاری مناسب با کابل کواکسیال

معایب دوربین مدار بسته آنالوگ :

  • کیفیت پایین
  • نویز پذیری بالا

مقاله فوق از دسته مقالات آموزش نصب دوربین مدار بسته می باشد، در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب دوربین مدار بسته هستید توصیه می کنیم در دوره نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنی برق ثبت نام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *