دوربین مدار بسته چیست؟

5 دقیقه زمان مطالعه

دوربین مدار بسته در بیشتر اماکن داخلی و خارجی برای حفظ امنیت به کار گرفته می شود و با توجه به کاربرد آنها در محیط ها انواع مختلفی دارند. دوربین های مدار بسته اولین با در سال 1942 در ارتش آلمان برای نظارت بر شلیک موشک V2 در ایستگاه پرتاپ موشک مورد استفاده قرار گرفت. و در سال 1949 دوربین های مدار بسته تجاری با نام  Vericonوارد بازار آمریکا شد که با توجه به قوانین آن دوره آمریکا استفاده از دوربین های مدار بسته نیازی به مجوز دولتی نداشت.

شرکت Axis توانست دوربین های مدار بسته تحت شبکه را اولین بار در سال 1996 را با استفاده از پایه نرم افزار لینوکس (Linux) تولید کند. استانداردهای که در طراحی اینگونه دوربین ها مورد استفاده قرار گرفت می توان از HTTP و RTSP نام برد و از استانداردهای IP و شبکه برای ارسال تصاویر در قالب اطلاعات (Data)  استفاده می‌کرد. استفاده از دوربین‌های تحت شبکه به علت بالا رفتن قابلیت‌های آنها نسبت به گذشته روز به روز درحال افزایش است.

دوربین مدار بسته

نام گذاری دوربین مدار بسته

شاید این سوال تا به حال به ذهن خیلی از افراد رسیده باشد که علت نام گذاری دوربین های مدار بسته چیست؟

ولی نام گذاری دوربین های مدار بسته از قاعده خاصی برای نام گذاری پیروی نمی کنند. نام گذاری دوربین های مدار بسته بیشتر بر اساس نوع کاربردی که دارند و از نظر شکل ظاهری آنها و گاهی هم نام اختصاصی شرکت تولید کننده آن انتخاب می شود. (مانند دوربین مکعبی یا ریگولار که نام گذاری کارخانه کمدکس است).

انواع دوربین مدار بسته

برای شناخت انواع دوربین های مدار بسته می توانید در دوره آموزش نصب دوربین مداربسته شرکت نمایید .

دوربین های مدار بسته انواع مختلفی دارند که در بین دست اندرکاران سیستم مدار بسته، تولیدکننده‌ها و نصاب‌ها مورد استفاده قرار می گیرند به شرح ذیل می‌باشد.

 

اجزای دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته از اجزای گوناگونی تشکیل شده است. به طور کلی اجزای تشکیل دهنده دوربین مدار بسته را می توان به دو بخش اجزای active و passive تقسیم کرد. اجزای اکتیو دوربین مدار بسته شامل دوربین، هارد آن، دستگاه رکوردر و  سایر تجهیزات الکترونیکی فعال آن می باشد.

اجزای پسیو دوربین مدار بسته نیز شامل داکت و کابل و سایر اجزایی که بستر انتقال را فراهم می آورند، می باشد.

بهترین دوربین مدار بسته کدام است؟

بهترین و باکیفیت ترین دوربین مدار بسته، دوربینی است که تصاویر ویدئویی با کیفیتی ارائه دهد، کیفیت صدا تصاویر خوب باشد، به آسانی بتوان با آن کار کرد همچنین برقراری ارتباط با آن خوب باشد.

بر اساس سایت TopTenReviews بهترین برند دوربین مدار بسته Simplicam می باشد. زیرا بهترین بالانس را بین کیفیت معیارهای 4 گانه‌ داشته و با داشتن ساده‌ترین طریقه‌ راه اندازی بهترین جایگاه را نسبت به دیگر برند‌ها به خود اختصاص داده است. 

مقاله فوق از دسته مقالات آموزش نصب دوربین مدار بسته می باشد، در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب دوربین مدار بسته هستید توصیه می کنیم در پکیج آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنی برق ثبت نام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *