دوربین مدار بسته صنعتی چیست؟

5 دقیقه زمان مطالعه

دوربین مدار بسته صنعتی

دوربین مدار بسته صنعتی یکی دیگر از انواع دوربین مدار بسته می باشد این دوربین ها به دلیل شکل ظاهری مستطیلی خود به دوربین های باکس نیز در بازار شناخته شده اند. بدنه بیشتر دوربین های مدار بسته از پلاستیک تولید شده اند.

دوربین مدار بسته صنعتی

دوربین مدار بسته صنعتی به صورت آنالوگ و آی پی در بازار موجود می باشند. برای آشنایی با انواع دوربین مدار بسته صنعتی می توانید در دوره آموزش تخصصی نصب دوربین مداربسته شرکت نمایید .

کاربرد دوربین مدار بسته صنعتی

دوربین مداربسته دارای لنز های می باشند که باعث شده اند که در اماکنی که نیاز به کیفیت تصویر بالا و زاویه دید بسته باشد مورد استفاده قرار بگیرند. این دوربین ها به دلیل ضد آب نبودن در زمانی که در مکان های که فاقد سقف باشند می باید در کاور قرار بگیرند.

همچنین زمان خرید دوربین های مدار بسته صنعتی می بایست پایه و لنز بر اساس نیاز مشتری جداگانه تهیه گردد زیرا دوربین های مدار بسته صنعتی به دلیل کاربرد های تخصصی آن به صورتی در بازار عرضه می گردد که فاقد پایه و لنز می باشند.

حتما بخوانید: بهترین برند دوربین مدار بسته کدام است؟

دید در شب دوربین مدار بسته صنعتی

دید در شب دوربین مدار بسته صنعتی

معمولا دوربین های مدار بسته صنعتی از تکنولوژی دید در شب استفاده نمی کنند. آن هم به این دلیل این است که این دوربین ها در محل های که نور آنها کم است تصویر با کیفیت مطلوب را به نمایش می گذارند. و اما زمانی که از این دوربین های در مکان های که فاقد نور باشند استفاده می نماید و نیاز به تصویر دارید می بایست  از پروژکتور مادون قرمز نیز استفاده نمایید

زاویه دید دوربین مدار بسته صنعتی

یکی از ویژگی های دوربین مدار بسته این است که می تواند لنز های با کاربرد های مختلف را ساپورت نماید. به همین دلیل زمانی که نیاز به زاویه دید کمتر از 25 درجه باشد از دوربین های مدار بسته صنعتی استفاده می نماییم.

 

مزایای دوربین مدار بسته صنعتی چیست؟

  • ارائه تصاویر با کیفیت بالا
  • قابلیت نظارت شبانه روزی
  • زوم اپتیکال و دیجیتال
  • قابلیت دسترسی از راه دور
  • دوربین های مدار بسته بی سیم
  • نور مادون قرمز برای دید در شب
  • دوربین های مدار بسته ضد آب

حتما بخوانید: آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته

انواع دوربین مدار بسته صنعتی

دوربین های مدار بسته صنعتی را می توان به سه دسته زیر تقسیم کرد و آنها را از بازار خریداری کرد:

1) دوربین های مدار بسته صنعتی آنالوگ

2) دوربین های مدار بسته صنعتی تحت شبکه

3) دوربین های مدار بسته صنعتی دیجیتال

مقاله فوق از دسته مقالات آموزش نصب دوربین مدار بسته می باشد، در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب دوربین مدار بسته هستید توصیه می کنیم در دوره نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنی برق ثبت نام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *