انواع دوربین مدار بسته

5 دقیقه زمان مطالعه

انواع دوربین مدار بسته

انواع دوربین مدار بسته موضوع مقاله ای است که قصد داریم به توضیح آن بپردازیم.

انواع دوربین مدار بسته

انواع دوربین مدار بسته بر اساس سیستم انتقال اطلاعات

انواع دوربین مدار بسته بر اساس سیستم انتقال اطلاعات به شرح ذیل می‌باشد که در این مقاله به معرفی مختصری از آنها می پردازیم.

دوربین‌های مدار بسته آنالوگ

دوربین مدار بسته آنالوگ یکی از پر کاربرد ترین انواع دوربین مدار بسته می باشد. در این گونه دوربین ها ارسال اطلاعات تصویر به صورت آنالوگ می باشد . برای ضبط تصویر این گونه دوربین ها از دستگاه DVR استفاده می کنیم.

دوربین‌های مدار بسته IP

دوربین مدار بسته IP یکی از با کیفیت ترین انواع دوربین مدار بسته می باشد. در این گونه دوربین ها ارسال اطلاعات تصویر به صورت دیجیتال می باشد . برای ضبط تصویر این گونه دوربین ها از دستگاه NVR استفاده می کنیم.

انواع دوربین مدار بسته بر اساس شکل ظاهری

انواع دوربین مدار بسته بر اساس شکل ظاهری و کاربرد آنها به شرح ذیل می‌باشد که در این مقاله به معرفی مختصری از آنها می پردازیم.

برای شناخت انواع دوربین های مدار بسته می توانید در دوره آموزش نصب دوربین مداربسته شرکت نمایید .

 

دوربین‌های مدار بسته دام

دوربین‌های مدار بسته دام

دوربین مدار بسته دام یا دوربین مداربسته سقفی معمولا در محیط های اداری و داخلی نصب می گردد. این دوربین ها به علت داشتن لنز واید (wide) و فاصله کانونی کوچکی دارند به راحتی می توانند زمانی که گوشه ای از اتاق نصب شوند تمام فضای اتاق را پوشش دهند. همانگونه از نام دروبین ها معلوم می باشد آنها را در سقف نصب می نمایند.

دوربین‌های مدار بسته بولت

دوربین‌های مدار بسته بولت

دوربین مداربسته بولت یا بالت یا دیواری یکی دیگر از انواع دوربین مدار بسته می باشد. از دوربین مداربسته بالت معمولا در فضای خارجی ساختمان و یا در جاهای که به شعاع دید بیشتری نیاز باشد استفاده می شود. قاب ضد آب این دوربین‌ها قادر می‌سازد تا در محیط‌های بیرونی و با شرایط جوی بد به راحتی کار کنند.

حتما بخوانید: بهترین برند دوربین مدار بسته کدام است؟

دوربین‌ مدار بسته باکس

دوربین‌های مدار بسته باکس

دوربین مداربسته باکس یا صنعتی یکی از خاص ترین انواع دوربین مدار بسته می باشد که می توان از آنها در در تمامی محیط ها ولی در شرایط خاص استفاده نمود. یکی از مهمترین ویژگی های این دوربین ها توابع پردازش تصویری آنها است که در طراحی آن‌ها لحاظ شده است. زمانی که می خواهیم از قابلیت BLC , HLC, WDR, ATR , ATW  و … در مکان ها و محیط ها بهره ببریم ناچار به انتخاب دوربین مدار بسته صنعتی می باشیم. زمان خرید می بایست علاوه بر دوربین مدار بسته صنعتی، لنز و پایه و یا در صورت نیاز کاور زد آب را تهیه نمود. دوربین مدار بسته صنعتی (باکس) قابلیت انعطاف پذیری بالای دارند برای شرایط نصب خاص می‌توان پایه‌های خاص، برای فواصل بسیار کم یا زیاد می‌توان از لنزهای خاص و یا برای شرایط آب و هوایی خاص کاورهای ضد آب و یا کاورهای دید در شب و یا کاورهای فن دار استفاده می‌شود.

دوربین مدار بسته پین هول

دوربین های مدار بسته پین هول

دوربین مدار بسته پین هول یا مینیاتوری و یا جاسوسی یکی از کوچک ترین انواع دوربین مدار بسته ها می باشد. از دوربین مدار بسته پین هول معمولا در اماکنی استفاده می شود که مشاهده تصویر به صورت نامحسوس باشد همچنین دوربین مدار بسته پین هول قابلیت ضبط صدا می باشد

دوربین‌ مدار بسته اسپید دام

دوربین‌های مدار بسته اسپید دام

دوربین مدار بسته اسپید دام را می توان یکی از کامل ترین انواع دوربین مدار بسته رنگی که دستگاه کنترلرو کیبورد خاص خود را دارد می باشند. این نوع دوربین ها قابلیت گردان دارند لنزها آنها داری زوم می باشد و همچنین این دوربین ها می توانند شدت نور را تنظیم کنند. این گونه دوربین ها معمولا بر روی سقف نصب می شوند. و با استفاده  از این دوربین ها می توان دور و نزدیک شدن تصاویر را کنترل کرد.و تمامی برنامه‌ریزی‌ها و فرامین لازم از طریق کیبورد کوچک و خاص آن قابل اعمال است.همچنین یکی دیگر از ویژگی های این نوع دوربین مدار بسته این است که می‌توان دوربین را به گونه ای برنامه‌ریزی کرد که  مسیری خاصی را برای دوربین تعریف کرد

 مقاله فوق از دسته مقالات آموزش نصب دوربین مدار بسته می باشد، در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب دوربین مدار بسته هستید توصیه می کنیم در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنی برق ثبت نام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *