اجزای صفحه نمایش لپ تاپ

5 دقیقه زمان مطالعه

اجزای صفحه نمایش لپ تاپ: در این مطلب قصد داریم انواع نمایشگرهای لپ تاپ را همراه با جزئیات توضیح دهیم و هر کدام را به تفکیک از لحاظ قیمت و کیفیت تصویر بسنجیم امیدواریم این مطلب مورد پسند قرار بگیرد …

عملکردها و ویژگی های صفحه نمایش لپ تاپ

لپ تاپ ها دارای برخی ویژگی هستند که در رایانه های رومیزی سنتی یافت نمی شوند. شما میتوانید با توجه به نیازتون صفحه نمایش مناسبی را تهیه کنید.

صفحه نمایش لپ تاپ  می تواند از 10 اینچ تا 15.6 اینچ متفاوت باشد. بنابراین ، می توان لپ تاپ را با مشخصات مشابه و با نمایشگرهای مختلف متناسب خریداری کرد.

دانش آموزان ممکن است به یک لپ تاپ با میزان صفحه ی متوسط نیاز داشته باشند زیرا نیازی نیست ساعت ها به صفحه خیره شوند و کارهای روزانه را انجام دهند.

فن آوری های صفحه نمایش لپ تاپ در چند سال گذشته بسیار تغییر کرده است و در حال حاضر مردم برخی از این فناوری های جدید را دارند.

انواع نمایشگرهایی نمایشگرهای لپ تاپ:

اجزای صفحه نمایش لپ تاپ

صفحه نمایش LCD  لپ تاپ

LCD  : صفحه نمایش هایی که در لپ تاپ مشاهده می کنید LCD هستند. آنها نمایشگرهای کریستال مایع هستند. قطعات کوچکی از بلورهای مایع را در داخل نمایشگر لپ تاپ میتوان یافت که رنگ خاصی دارند.

وقتی نور از صفحه نمایش عبور می کند ، رنگ ها توسط کاربر قابل مشاهده است.

قابل حمل وسبک وزن بودن لپ تاپ یکی از مهمترین مزیت ها نسبت به رایانه میباشد.

آموزشگاه فنی برق دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ را به صورت تضمینی و با ارائه مدرک معتبر در کارگاه های مجهز برگزار می کند. در صورت تمایل به یادگیری تعمیرات لپ تاپ در دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ شرکت کنید.

صفحه نمایشLED  لپ تاپ

LED :LED دارای صفحه نمایش تخت است و در صورت فلورسنت کاتد سرد از نور پس زمینه  استفاده کند.

مواد LED واقعاً بادوام هستند وقتی انرژی از طریق LED عبور می کند ، کریستال مایع شروع به ارتعاش می کند و برخی از چراغهای تابشی را که در شکل می بینیم ساطع می کند.

اجزای صفحه نمایش لپ تاپ: از صفحه نمایش رنگی می توان دریافت که چراغ های LED با استفاده از مدولاسیون عرض پالس برای تأمین جریان کم کرد پس زمینه LED خاموش می شود و این واکنش می تواند بسیار سریع اتفاق بیفتد.

یکی دیگر از بهترین ویژگی های LED این است که صفحه نمایش واقعا شفاف است و تصاویری که نشان داده می شود بسیار پر جنب و جوش است.

بیشتر بخوانید:معرفی اجزای اصلی کامپیوتر و لپ تاپ

اکثر لپ تاپ های گیمینگ دارای LED هستند و افرادی که دوست دارند با تصاویر بصری کار کنند ، این صفحه نمایش رنگی شگفت انگیز را ترجیح می دهند

LED ها بیشتر مورد استقبال می گیرند واز لحاظ قیمت کمی گرانتر هستند. یکی می تواند .

شما میتوانید با هزینه ی تقریبا 2 میلیون تومان یک LED  مناسب را که گرمای کمتری تولید می کند و در نتیجه خطر کمتری دارد  خریداری کنید .

صفحه نمایش OLED  لپ تاپ

OLED :  در دستگاه های تلفن همراه ، نمایشگرهایی که کیفیت بسیار بالایی دارند ، OLED است. این دیود ساطع کننده نور آلی است.

نمایشگرهای OLED آنهایی هستند که از مواد شیمیایی استفاده می کنند و پس از تولید نور کاربر می تواند ببیند.

این فناوری برای برخی از دستگاه های قابل حمل بسیار عالی است. بنابراین ، فضای زیادی در داخل آن دستگاه های قابل حمل وجود دارد که می توان با استفاده از توان مربوط به آن ، از آن فضا استفاده کرد.

اجزای صفحه نمایش لپ تاپ:  در واقع نمایشگرهای OLED بسیار زیبا هستند همچنین ، می توان آنها را بسیار ترد یافت، آنها بسیار شفاف هستند و رنگهای ناشی از آن بسیار جذاب هستند. برای بازی های سبک این نوع نمایشگرها بسیار عالی هستند.

این فناوری عالی عمل می کند ، زیرا نرخ تازه سازی آن بسیار بالا است. بنابراین اگر کسی علاقه مند به انجام بازی هایی است که دارای عملکرد بالایی هستند ، انتخاب این گزینه بسیار مناسب است.

آموزشگاه فنی برق دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ را به صورت تضمینی و با ارائه مدرک معتبر در کارگاه های مجهز برگزار می کند. در صورت تمایل به یادگیری تعمیرات لپ تاپ در دوره تعمیرات لپ تاپ شرکت کنید.

تفاوت نمایشگر OLED  نسبت به LED در لپ تاپ

این LED ها دارای مصرف برق بسیار کمی نیز هستند اما OLED محدودیت هایی نیز دارد.

این فناوری در حال ظهور است و اکنون فقط در دستگاه های قابل حمل استفاده می شود. هزینه این OLED ها بسیار بالا است ، بنابراین برای دستیابی به این فناوری باید پس انداز کنید.

برای بسیاری از افراد ، تفاوت بین نسخه های جدید LCD و OLED چندان زیاد نیست. بنابراین ، همه در واقع سعی می کنند از گزینه ای استفاده کنند که هزینه کمتری دارد.

صفحه نمایش پلاسما  لپ تاپ

پلاسما: پلاسما در واقع فناوری صفحه تخت است. از دیرباز در بازار رایج بوده است. نمایشگرهای صفحه نمایش پلاسما بسیار درخشان هستند.

این فناوری محدودیت هایی دارد ، بنابراین ممکن است از داشتن این فناوری در لپ تاپ که عمدتا با باتری کار می کند اجتناب کنید.

هنگام استفاده از لپ تاپ 25 درصد انرژی  صرف برق و باتری میشود ، در صورتیکه از پلاسما استفاده کنید این میزان بسیار بیشتر خواهد شد .

بیشتر بخوانید: رفع مشکل ارور No Bootable در لپ تاپ

در صورتیکه مشکل مصرف برق حل شود مردم مجبور نیستید از فناوری های گران قیمت مانند OLED استفاده کنید و تولیدکنندگان نیز به جای داشتن فناوری OLED به عنوان بهترین ، انتخاب دیگری خواهند داشت.

اما هنوز ، پلاسما در لپ تاپ ها قرار نگرفته است ، مخصوصاً به این دلیل که بسیاری از لپ تاپ ها از باتری استفاده می کنند ، در صورت استفاده از نمایشگر پلاسما بر روی لپ تاپ مردم مجبور می شوند همزمان تعداد زیادی باتری حمل کنند.

اینورتر و عملکردهای در لپ تاپ:

باید بدانید که کامپیوتر با جریان مستقیم کار نمی کند. بسیاری از وسایلی که در فضای امروز می بینیم با جریان مستقیم کار نمی کنند. دلیل این امر این است که هنگام استفاده از جریان مستقیم ، ممکن است مشکلی در فیوز منبع تغذیه ایجاد شود.

اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است جریان به مقدار زیادی از طریق سیم ها عبور کند و هممین امر موجب سوختن دستگاه میشود.

اجزای صفحه نمایش لپ تاپ: برای محافظت از رایانه ها متوجه می شوید که اینورتر در پشت کامپیوتر قرار دارد به طوری که وقتی جریان الکتریکی از این طریق عبور می کند ، جریان به جریان متناوب تبدیل می شود و اینورتر کمک می کند که جریان ثابت بماند.

اگر اینورتر به خوبی کار نمی کند ، مطمئناً جریان فعلی ثابت نخواهد بود و ممکن است مشکلی جدی برای کامپیوتر ایجاد شود.

بنابراین ، باید مکان اینورتر را بدانید این اینورترها در پشت نمایشگر لپ تاپ ها قرار دارند. اینورتر برق را می گیرد سپس چراغ های فلورسنت را قدرت می دهد تا بتوانیم صفحه نمایش مناسبی را داشته باشیم.

نور پس زمینه لپ تاپ :

نور پس زمینه ، در واقع نوری است که از پشت صفحه لپ تاپ روشن می شود. همه از مشکلاتی که هنگام خرید هر یک از این نمایشگرها با آن روبرو می شوند آگاه هستند. یکی ازاین مشکلات سطوح سیاه است ممکن است همه با این مشکل مواجه شده باشند .

در نتیجه داشتن صفحه نمایشگر تیره میتواند نشانه ای از خرابی نور پس زمینه لپ تاپ باشد.

آموزشگاه فنی برق دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ را به صورت تضمینی و با ارائه مدرک معتبر در کارگاه های مجهز برگزار می کند. در صورت تمایل به یادگیری تعمیرات لپ تاپ در دوره آموزش تعمیر لپ تاپ شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *