آموزش انتقال تصویر بدون ip ثابت

5 دقیقه زمان مطالعه

آموزش انتقال تصویر بدون ip استاتیک

آموزش انتقال تصویر بدون ip استاتیک یا همان ثابت یکی از مقالات کاربردی می باشد زیرا در بعضی اوقات که به اینترنت با IP  ثابت دسترسی نمی توان داشت می بایست از روش های که با IP غیر ثابت استفاده نمود. بیشتر کاربران سیستم‌های نظارت تصویری تمایل دارند که بتوانند تصاویر ضبط شده از دوربین مدار بسته را از راه دور و از طریق اینترنت مشاهده کنند. برای تحقق این موضوع، به امکان اتصال به اینترنت پر سرعت در مکان قرار گیری تجهیزات نظارتی و کاربر، نیاز داریم. اگر شما از طریق کابل و یا IDSL به اینترنت دسترسی داشته باشید، سرویس‌ دهنده اینترنت (ISP) یک IP استاتیک یا پویا به شما اختصاص می‌دهد.

IP آدرس استاتیک چیست؟

 اگر سرویس‌ دهنده‌ اینترنت برای هر بار اتصال شما به اینترنت از طریق کابل و یا مودم IDSL از یک آدرس IP ثابت استفاده کند، از نوع استاتیک خواهد بود.

IP آدرس پویا چیست؟

زمانی که سرویس‌ دهنده یا ISP آدرس آی پی را برای هر بار اتصال به اینترنت تغییر دهد، از نوع پویا استفاده کرده است.

اگر برای ارتباط با دوربین مدار بسته و یا DVR از آدرس IP ثابت استفاده کنید، می‌توانید همیشه به کمک همان IP به سیستم نظارتی خود وصل شوید. ولی استفاده از آدرس IP پویا کمی پیچیده است به‌ خصوص اگر دستگاه نظارتی شما از DDNS پشتیبانی نکند؛ زیرا زمان تغییر آدرس از سمت ISP هیچ‌گاه مشخص نیست.

DDNS چیست؟

DDNS سرویسی است که آدرس آی پی پویایی که از طرف سرویس‌دهنده اینترنت برای دستگاه ارسال می‌شود را به یک شناسه‌ ثابت تبدیل می‌کند. یکی از محبوب‌ترین ارائه‌دهندگان سرویس DDNS، وب سایت dyndns.com است که برای استفاده محدود خوشبختانه برای همه رایگان است. برای آموزش تخصصی انتقال تصویر بدون ip ثابت می توانید در دوره آموزش تخصصی نصب دوربین مداربسته شرکت نمایید .

آموزش انتقال تصویر بدون ip ثابت

آموزش انتقال تصویر بدون ip استاتیک یا ثابت از طریق سایت dyndns

بعضی از دستگاه‌های نظارتی و دوربین‌ های مدار بسته‌ شبکه، از DDNS یا DNS پویا پشتیبانی می‌کنند. به این معنا که شرکت سازنده‌ی DVR یا دوربین مدار بسته نام هاستی در اختیار شما قرار می‌دهد که بتوانید به‌صورت رایگان به دوربین‌های امنیتی و یا کل سیستم نظارتی دسترسی داشته باشید. نام هاست یک شناسه است که به دستگاه متصل به شبکه نسبت داده می‌شود تا بتوان به‌آسانی از طریق شبکه به دستگاه دسترسی داشت.

اگر دستگاه DVR یا دوربین مدار بسته از DNS پویا پشتیبانی نکند، می‌توانید بعد از ثبت‌نام در یک سرویس DDNS، یک نام هاست ایجاد کنید. با استفاده از روتری که DDNS را پشتیبانی کند تنظیمات مربوط به DDNS شامل نام کاربری، رمز ورود و نام هاست را وارد کنید. از این پس هر زمان آدرس آی پی توسط سرویس‌ دهنده اینترنت تغییر کند، روتر از طریق ارسال آی پی جدید به سرویس DDNS اطلاع‌رسانی می‌کند. پس از طریق نام هاست به دستگاه DVR یا دوربین مدار بسته، به کمک اینترنت متصل شوید.

 

مقاله فوق از دسته مقالات آموزش نصب دوربین مدار بسته می باشد، در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب دوربین مدار بسته هستید توصیه می کنیم در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنی برق ثبت نام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *